Centrum Integracji Sensorycznej

Przedszkole
Miejsce dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Małe grupy, indywidualna terapia, bez opłat wpisowych i czesnego.
więcej
Poradnia
Realizujemy zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Prowadzimy kompleksową diagnozę i terapię. Wystawiamy opinie.
więcej
Integracja sensoryczna
Jeśli Twoje dziecko nie potrafi się skoncentrować, nie lubi przytulania, cierpi na chorobę lokomocyjną, przyjdź do nas.
więcej
Świetlica

Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży z niepełną sprawnością. Skuteczna terapia i rehabilitacja. Przyjazna atmosfera.

więcej

Centrum Integracji Sensorycznej

Posiadamy trzy w pełni wyposażone gabinety integracji sensorycznej, gabinet psychologiczno-pedagogiczny oraz gabinet logopedyczny.

Twórcą teorii integracji sensorycznej jest dr Jean Ayers, psycholożka, terapeutka i pracownik naukowy Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles. Według niej, „integracja zmysłowa to możliwość rejestrowania informacji ze świata zewnętrznego przez narządy zmysłów, ich przetwarzanie w ośrodkowym układzie nerwowym i wykorzystanie do celowego działania”. Znaczy to, że każde działanie, ruch jest wynikiem integracji doznań zmysłowych ze wszystkich układów sensorycznych zaangażowanych w daną czynność.

Zaburzenia integracji sensorycznej najczęściej dotyczą dzieci z tak zwanej grupy ryzyka: problemy w ciąży, wcześniaki, dzieci z uszkodzeniami okołoporodowymi, dzieci z wrodzonymi wadami układu nerwowego. Także cesarskie cięcie może, ale nie musi, powodować zaburzenia integracji sensorycznej.

Zaburzenia integracji sensorycznej mogą być przyczyną opóźnienia w rozwoju ruchowym i rozwoju mowy. Dziecko może mieć kłopoty z koordynacją ruchów, samoobsługą, koncentracją uwagi. Wszystko to w konsekwencji prowadzi do trudności w nauce i zachowaniu.

Proces diagnostyczny w terapii integracji sensorycznej w naszym Centrum zajmuje 3 spotkania, trwające 45 minut i składa się z:

  • wywiadu z rodzicami,
  • kwestionariuszy,
  • obserwacji klinicznej (dziecko jest obserwowane w swojej spontanicznej aktywności oraz w sytuacjach zadaniowych),
  • testów kalifornijskich (mających na celu określenie profilu dojrzałości zmysłów oraz ich integracji),
  • podsumowania diagnozy i omówienia wyników badań oraz zaleceń terapeuty.

Terapia zaburzeń integracji sensorycznej polega na takim stymulowaniu układu nerwowego, aby dać mu możliwość właściwej pracy, czyli prawidłowego odbierania i przetwarzania bodźców oraz odpowiedzi na bodźce płynące ze środowiska i naszego ciała. Terapia odbywa się w specjalnie wyposażonych salach. Najważniejszą częścią sali jest sprzęt podwieszany, który służy do stymulowania układu przedsionkowego i propioceptywnego.

Terapia ma charakter zabawy kierowanej. To znaczy, że przemyślany, kontrolowany zespół ćwiczeń jest postrzegany przez dziecko jako zabawa. Dla powodzenia terapii bardzo ważny jest dobry kontakt terapeuty z dzieckiem. Trudność zadań musi być dostosowana do poziomu funkcjonowania dziecka i jego samopoczucia.

W zajęciach integracji sensorycznej w Stowarzyszeniu ICH LEPSZE JUTRO uczestniczą rodzice dziecka, wspierając je w podejmowanym wysiłku oraz doświadczają wraz z nim momentów sukcesu i radości.

Dla dzieci objętych zajęciami w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju terapia jest bezpłatna.

Pomagamy w uzyskaniu dotacji na sfinansowanie terapii integracji sensorycznej w naszym Centrum.

facebook-guzik

 

Centrum czynne:
pn-pt 10.00-18.00.

Rejestracja: tel. +48 14 639 09 09

Aktualności

Dlaczego warto przyjść do nas?

Super siedziba
Najważniejsze jest dla nas dziecko. Nasze pomieszczenia urządziliśmy tak, by dzieci czuły się bezpiecznie, komfortowo, przytulnie. Jak w domu. Na podłogach znajdują się miękkie wykładziny, a ściany pomalowano na pastelowe, radosne kolory. Wyjątek stanowią pomieszczenia dla dzieci z autyzmem, w których ozdoby ograniczono do minimum. Osoby z niepełną sprawnością ruchową mogą korzystać z naszych pomieszczeń znajdujących się w przyziemiu. Tam też przygotowano toaletę w pełni przystosowaną do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. Jesteśmy dumni z naszej Siedziby. Serdecznie zapraszamy.
Nowoczesne metody
Stosujemy najnowocześniejsze metody pracy z dzieckiem. Do Państwa dyspozycji są gabinety: psychologiczny, pedagogiczny, logopedyczny, terapii behawioralnej, fizjoterapeutyczny, światła, integracji sensorycznej. Posiadamy salę do dogoterapii i zajęć pedagogiki Marii Montessori. Oferujemy zajęcia z logopedą, neurologopedą, pedagogiem specjalnym, psychologiem, fizjoterapeutą, terapeutą behawioralnym. Prowadzimy grupową muzykoterapię i logorytmikę. Leczymy jąkanie. Realizujemy zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.
Łatwo się umówić
Jesteśmy do Państwa dyspozycji w godzinach pracy naszych placówek. Aby umówić się na wizytę lub uzyskać podstawowe informacje o naszej ofercie wystarczy zadzwonić pod numer +48 14 639 09 09. Można również skorzystać z poczty elektronicznej pisząc pod adres: biuro@ichlepszejutro.pl lub korzystając z formularza w dziale Kontakt.
Najlepszy sprzęt
Nasze gabinety są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt terapeutyczny i rehabilitacyjny, posiadający atesty i przyjazny dzieciom. Dysponujemy w pełni wyposażoną salą do terapii integracji sensorycznej. Gabinety logopedyczne posiadają nowoczesny sprzęt komputerowy z atrakcyjnym dla dziecka oprogramowaniem logopedycznym. Fizjoterapeuci dysponują profesjonalnym gabinetem do ćwiczeń. Gabinet światła oferuje zajęcia relaksacyjne w specjalnie dostosowanym i przyjaznym pomieszczeniu. Zajęcia z pedagogiem i psychologiem odbywają się w sali zapewniającej dziecku komfort i intymność. Dla rodziców i opiekunów przygotowaliśmy atrakcyjną poczekalnię z kącikiem czytelniczym i telewizorem.

Podaruj uśmiech

przekaż 1% podatku
podopiecznym naszego Stowarzyszenia
 

Numer KRS 0000 237 677

Dziękujemy

Jak możesz pomóc?

Przekazując 1% podatku naszym podopiecznym. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS 0000237677. Każda złotówka zamieni się w uśmiech dziecka.
Ofiarowując datki pieniężne. Prosimy o darowizny na numer konta ING Bank Śląski 87 1050 1562 1000 0022 9408 5457.
Przynosząc artykuły papiernicze, plastyczne, środki czystości. Zadzwoń i dowiedz się jak to uczynić.
Myśląc sercem i dając siebie. Czekamy na wolontariuszy. Wystarczy się z nami skontaktować i poświęcić przynajmniej godzinę tygodniowo na pracę z dziećmi.

Zadania publiczne

Projekt pn. „Akademia Kultury, Nauki i Smaku” jest współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

Projekt pn. „Rehabilitacja dzieci i młodzieży z wadą słuchu lub zaburzeniami sensorycznymi”  jest współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

Projekt pn. „Terapia i rehabilitacja dzieci z zespołem Downa i niepełnosprawnościami sprzężonymi” jest współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

Pomagają nam:

 Gabinety Stowarzyszenia doposażono ze środków Fundacji Polsat.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH