















O nas
Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO jest organizacją pozarządową, która prowadzi działalność na podstawie przepisów o stowarzyszeniach zgodnie z prawem i Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej. Organizacja zajmuje się edukacją, terapią i rehabilitacją dzieci z niepełną sprawnością, udziela wsparcia i pomocy rodzicom dzieci poprzez przeprowadzanie konsultacji specjalistycznych i organizację zajęć oraz aranżowanie spotkań rekreacyjnych, zarówno dla dzieci, jak i ich rodzin. Stowarzyszenie prowadzone jest przez doświadczonych fachowców z zakresu zarządzania, public relations, pedagogiki specjalnej, terapii, rehabilitacji, psychologii, logopedii, w tym neurologopedii, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, rewalidacji, pomocy społecznej oraz prawa.
Organami pełniącymi władzę są: Walne Zebranie Członków, Zarząd Stowarzyszenia oraz Komisja Rewizyjna.
Najważniejszym organem jest Walne Zebranie Członków, które jest zwoływane co najmniej raz w roku. Głównymi zadaniami Walnego Zebrania Członków są: wybór członków Zarządu Stowarzyszenia i Komisji Rewizyjnej, zatwierdzanie sprawozdań z działalności Stowarzyszenia, odwołanie Zarządu, ustanawianie uchwał odnoszących się do statutu Stowarzyszenia, mienia i jego rozwiązania.
Drugim organem jest Zarząd, którego kadencja trwa sześć lat. W jego skład wchodzą prezes i dwóch wiceprezesów. Do uprawnień Zarządu należą: kierowanie działalnością oraz majątkiem Stowarzyszenia, reprezentowanie organizacji na zewnątrz, ustanowienie programu działania oraz budżetu Stowarzyszenia, opracowanie sprawozdań finansowych i wewnętrznych regulaminów, w tym regulaminu dotyczącego zatrudnienia i wynagradzania, powoływanie i nadzorowanie placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie, zatrudnianie personelu, inicjowanie innych działań potrzebnych do właściwej pracy i rozwoju.
Trzecią władzą jest Komisja Rewizyjna, której zadaniem jest kontrolowanie działalności Stowarzyszenia oraz zgłaszanie swoich uwag i wniosków wynikających z przeprowadzanych kontroli. W skład komisji rewizyjnej wchodzą: przewodniczący, sekretarz i członek.
Głównym dokumentem Stowarzyszenia jest Statut, który zawiera wszelkie postanowienia dotyczące prowadzonej przez organizację działalności. Innymi istotnymi dokumentami są sprawozdania finansowe i merytoryczne sporządzane każdego roku oraz regulamin placówek.
Stowarzyszenie jest organem prowadzącym dla czterech specjalistycznych placówek w Tarnowie. Są to:
– Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie,
– Niepubliczne Przedszkole Specjalne Mały Książę w Tarnowie,
– Centrum Integracji Sensorycznej,
– Aktywna Świetlica Terapeutyczna.
Stowarzyszenie prowadzi też Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Parkoszu.
Aktualności
Dlaczego warto przyjść do nas?
Podaruj uśmiech
przekaż 1% podatku
podopiecznym naszego Stowarzyszenia
Numer KRS 0000 237 677
Dziękujemy
Jak możesz pomóc?
Zadania publiczne
Projekt pn. „Akademia Kultury, Nauki i Smaku” jest współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.
Projekt pn. „Rehabilitacja dzieci i młodzieży z wadą słuchu lub zaburzeniami sensorycznymi” jest współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.
Projekt pn. „Terapia i rehabilitacja dzieci z zespołem Downa i niepełnosprawnościami sprzężonymi” jest współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.