Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu (Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie). Symbolem solidarności jest kolor niebieski. Jesteśmy szczęśliwi, że w naszym Przedszkolu są dzieci z autyzmem. Codziennie wiele się od nich uczymy.

Dzień został ustanowiony przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat problemów osób z autyzmem.

Dziś wszyscy uczniowie naszego Przedszkola wzięli udział w obchodach Dnia Świadomości Autyzmu, a sala teatralna przybrała niebieski kolor. W Polsce na niebiesko co roku świecą się: Pałac Kultury i Nauki, most Śląsko-Dąbrowski, gmach Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie czy katowicki Spodek. Coraz częściej przez cały rok w sklepach są tak zwane „Ciche godziny”.
Czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych.

Codziennie w naszym Przedszkolu uświadamiamy sobie i innym, że osoby z autyzmem nie są ani lepsze, ani gorsze. Są po prostu inne. I bardzo je za to kochamy!

2 kwietnia każdy może wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem poprzez:
– oświetlenie domu na niebiesko,
– nałożenie ubrania w kolorze niebieskim,
– dodania niebieskiej żarówki lub puzzla do swego profilu w mediach społecznościowych.

Bądźmy razem!

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH