Zimowe malowanie

„Zimowe malowanie” – to temat styczniowych zajęć sensoplastycznych w naszym Przedszkolu.

Uczniowie rozwijali swoją kreatywność w sposób spontaniczny z wykorzystaniem różnorodnych produktów suchych i mokrych. Wprowadziło to dzieci w zimowy i mroźny klimat.

Na zajęciach pojawiły się składniki produktów spożywczych w kolorach zimy – odcieniach bieli, błękitu i granatu. Były to: wiórki kokosowe, mąka ziemniaczana, sól, jogurty naturalne, bita śmietana, niebieska galaretka, makaron, ryż, mleko, cukier puder, fasola, olej oraz kulki czekoladowe. Uczniowie bardzo chętnie próbowali smaków mroźnej zimy. Nie zabrakło również tworzenia zimowych deserów z bitej śmietany z posypką czekoladowych płatków.

Celem zajęć sensoplastycznych w naszym Przedszkolu jest wspieranie rozwoju zmysłów poprzez odkrywanie świata, wspomaganie budowania dziecięcej świadomości ciała i przestrzeni, wspieranie rozwoju poznawczego, emocjonalnego i społecznego oraz wykorzystanie technik arteterapeutycznych, które sprzyjają relaksacji.

Na zajęciach wykorzystujemy wyłącznie materiały plastyczne przygotowane z produktów spożywczych, które są bezpieczne dla uczniów.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH