Listopadowe przygody sensoplastyczne

„W królestwie ziaren i nasion” – to temat listopadowych zajęć sensoplastycznych w naszym Przedszkolu. Uczniowie rozwijali swoją kreatywność z wykorzystaniem produktów suchych i sypkich, które każdy posiada w swoim domu. Były to: kasze, ryże, grochy, sól, płatki owsiane, kasza manna i kukurydziana, soczewica, ciecierzyca, groch i fasola. Dzieci oglądały, dotykały, przesypywały i mieszały różnorodne składniki za pomocą drewnianych i plastikowych łyżek, dzięki którym wydobywały się niezwykłe dźwięki z misy.

Uczniowie eksperymentowali z użyciem kolorowych mas plastycznych, które podczas gniecenia zmieniały swoją konsystencję i kształt. Każda masa została ozdobiona ziarnami i nasionami. Na koniec dzieci za pomocą rąk i stóp przeszły po sensoplastycznej ścieżce.

Celem zajęć sensoplastycznych jest wspieranie rozwoju zmysłów poprzez wielozmysłowe odkrywanie świata, wspomaganie budowania dziecięcej świadomości ciała i przestrzeni, wspieranie rozwoju poznawczego, emocjonalnego i społecznego oraz wykorzystanie technik arteterapeutycznych, które sprzyjają relaksacji.

Na zajęciach z sensoplastyki wykorzystujemy wyłącznie materiały plastyczne przygotowane z produktów spożywczych, które są bezpieczne dla dzieci.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH