Razem zmienimy świat

Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO znalazło się w prestiżowym gronie 20 organizacji pozarządowych z całej Polski, które rozpoczęły realizację półrocznego zadania z zakresu pomocy społecznej i ochrony zdrowia. Nasze Stowarzyszenie po raz kolejny wygrało ogólnopolski konkurs dotacyjny Fundacji PZU – „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU”.

Zadanie pod nazwą NASZE LEPSZE JUTRO – RAZEM ZMIENIMY ŚWIAT jest realizowane w Parkoszu koło Pilzna na Podkarpaciu. Uczestnicy projektu wezmą udział w regularnych zajęciach terapeutycznych – indywidualnych i grupowych z zakresu fizjoterapii, integracji sensorycznej, arte i muzykoterapii, treningu umiejętności społecznych, logopedii.

Zadanie przewiduje organizację warsztatów muzycznych dla dzieci, wspólnego wykonywanie ozdób choinkowych i ubieranie choinki na rynku w Pilźnie, międzypokoleniową integracyjną zabawę choinkową oraz wyjazdy do kina na seanse przyjazne sensorycznie .

Dzięki otrzymanym środkom Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO będzie mogło zrealizować działania, które przyczynią się do zwiększenia samodzielności i aktywności osób z niepełnosprawnością. Zapewnimy dostęp do profesjonalnej, nowoczesnej i skutecznej terapii, edukacji i rehabilitacji. Zorganizujemy zajęcia edukacyjne oraz interesujące formy aktywizacji.

Partnerem Stowarzyszenia w realizacji zadania są: Gmina Pilzno, Szkoła Podstawowa w Parkoszu oraz Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilzneńskiej.

Celem konkursu Fundacji PZU jest zwiększenie samodzielności, sprawności oraz aktywności społecznej osób z niepełną sprawnością, a także wsparcie ich rodzin poprzez innowacyjne formy opieki i aktywizacji w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców.

W obecnej edycji do Fundacji PZU wpłynęło 75 wniosków. Dotacje przyznano 20 organizacjom, w tym naszej. Projekty oceniała 3-osobowa Komisja Konkursowa złożona z niezależnych ekspertów oraz przedstawiciela Fundacji PZU.

 

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH