Partita zaśpiewa w Tarnowie

Zapraszamy na koncert dobroczynny „Artyści dzieciom”. Wystąpi grupa Partita świętująca w tym roku 50-lecie działalności artystycznej. Usłyszymy znane i lubiane utwory: „Kiedy wiosna buchnie „Mamy tylko siebie”, „Głowa do góry” czy „Pytasz mnie co Ci dam”. Bilety są już w sprzedaży. Koncert odbędzie się 15 maja w Centrum Sztuki Mościce. Głównym Partnerem koncertu jest Grupa Azoty.

Dochód z dobroczynnego koncertu zostanie przeznaczony na terapię i rehabilitację dzieci, będących pod opieką Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO. Po koncercie będzie prowadzona zbiórka do puszek na pomoc dzieciom z Ukrainy przebywającym w Tarnowie.

Partita to pierwsza polska, mieszana, rozrywkowa grupa wokalna śpiewająca wspólnie w tym samym składzie od 1972 r., czyli już 50 lat. W latach 70. XX w. wylansowała najwięcej swoich przebojów, takich jak – „Pytasz mnie co dam”, „Kiedy wiosna buchnie majem”, „Wszystko za wszystko”, „Marzyciele” czy piosenkę którą wygrała Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu – „Dwa razy dwa”.

Występują: Anna Pietrzak, Ludmiła Zamojska, Bronisław Kornaus i Andrzej Frajndt. Grupa koncertuje zarówno na krajowych jak i zagranicznych scenach, bierze udział w poświęconych działalności zespołu popularnych i lubianych programach telewizyjnych. Wiele piosenek Partita to pamiętane przez średnie i starsze pokolenie, a śpiewane kiedyś przez zespół, czołówki muzyczne popularnych programów telewizyjnych, jak również utwory związane z wydarzeniami w naszym kraju.

Partita posiada w swoim dorobku wiele nagród i wyróżnień przyznanych zespołowi za wieloletnią działalność artystyczną na polskim i zagranicznym rynku muzycznym. Jednymi z najważniejszych honorów otrzymanych przez zespół, są indywidualne, najwyższe w kulturze polskiej, zaszczytne odznaczenia przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH