Skąd się biorą produkty ekologiczne

Nasze Przedszkole wzięło udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym – „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.

W czasie cyklu zajęć dzieci z zainteresowaniem poznawały książeczki przygotowane przez organizatorów oraz zapoznały się z filmem edukacyjnym, w którym bohaterowie: Helenka i Krzyś wprowadzili dzieci w zagadnienia dotyczące zdrowego odżywiania i rolnictwa ekologicznego.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak powstaje ekologiczny produkt, jak wygląda unijny znak EKO, dlaczego warto wybierać zdrowe produkty żywieniowe, jak zdrowo żyć i jak przestrzegać zasad higieny. Dzieci wyszukiwały znak EKO na opakowaniach produktów spożywczych. Wspólnie utworzyły „Piramidę zdrowego stylu życia” oraz analizowały jej zawartość. Uczniowie nadali sobie nowe „Eko imiona” oraz zasiali rzeżuchę do EKO kanapek.

Celem programu było zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.
Głównym założeniem projektu było kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia, a także zwiększenie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Program było koordynowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną, a opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W naszym Przedszkolu realizację nadzorowały nauczycielki: Monika Różycka i Anna Waz.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH