Przedszkole Mały Książę bawi i uczy.

Przedszkolne warsztaty sensoplastyczne

Za nami pierwsze i – mamy nadzieję – nie ostatnie warsztaty sensoplastyczne dla uczniów i ich rodziców. Sale przedszkolne wypełniły się kolorami, aromatycznymi przyprawami, pachnącymi olejkami i fakturami jadalnych nasion grochu, ciecierzycy, płatków owsianych i makaronu.

Uczestnicy tworzyli ciekawy eksperyment – masę nienewtonowską. Poprzez wymieszanie mąki ziemniaczanej z wodą i kolorowym barwnikiem, dzieci rozwijały zmysły i małą motorykę. Wykonanie ciastolin pozwoliło na kreatywne działanie poprzez mieszanie, wałkowanie, przelewanie, dotykanie, wąchanie, smakowanie i ugniatanie ciasta. Nie zabrakło też chętnych do pokonania ścieżki sensorycznej z wykonanych ciastolin.

Sensoplastyka to proces działań plastycznych, mających na celu stymulację. Poprzez zajęcia wpływamy na wiele aspektów rozwoju dzieci: budowanie świadomości ciała i przestrzeni, dbanie o usprawnienia ruchowe, pogłębianie kontaktu emocjonalnego – tworzenie poczucia bezpieczeństwa. Sensoplastyka opiera się na wykorzystaniu technik arteterapeutycznych – wpływa nie tylko na rozwój dzieci, ale i stan umysłu, ponieważ działania te sprzyjają relaksacji.

Takie zajęcia prowadzimy na co dzień w naszym Przedszkolu. Dzięki warsztatom dla rodziców, można je będzie teraz organizować również w domu.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH