Gabinet za jeden procent

Z myślą o dzieciach niewidomych i słabowidzących powstał w Tarnowie nowy gabinet tyflopedagogiczny. Uruchomiło go nasze Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO. Pieniądze na ten cel pochodziły m.in. od podatników, którzy przekazali 1% swojego podatku.

Gabinet tyflopedagogiczny mieści się w Tarnowie przy ul. Jana Kochanowskiego 30. Dysponuje szeroką gamą polisensorycznych pomocy terapeutycznych, edukacyjnych i rehabilitacyjnych. Znajdują się w nim gry usprawniające percepcję wzrokową, koordynację oko-ręka, specjalistyczne karty do terapii widzenia z serii „Ćwiczę oko”, „Kolorowe maski”, czyli folie percepcyjne pomagające dzieciom z problemami z przetwarzaniem wzrokowym, lupy i lampy UV, pomoce Montessori i pomoce sensoryczne.

Jeden procent podatku ma ogromną moc! Obiecaliśmy, że za pieniądze otrzymane w tym roku utworzymy nowoczesny gabinet tyflopedagogiczny dla dzieci niewidomych i słabowidzących. I tak się stało.

Kupiliśmy jeden z najnowocześniejszych na polskim rynku programów interaktywnych usprawniających percepcję wzrokową z serii mTalent oparty o metodę Marianne Frostig. W oknach pojawiły się rolety w pełni zaciemniające pomieszczenie. Jedna ze ścian została pomalowana czarną farbą tablicową. Również meble są dostosowane do specjalnych potrzeb dzieci niewidomych i słabowidzących. Stoliki i krzesła są z regulowaną wysokością, dysponują dodatkowym oświetleniem i stojakami na pomoce dydaktyczne. Stolik dla dzieci jest wyposażony w system świetlny.

Z gabinetu będą korzystać dzieci z placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO – głównie uczniowie Niepublicznego Przedszkola Specjalnego Mały Książę i podopieczni Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH