PZU_Fundacja_logo_(wymiary_2000_x_786_pikseli)

Lepsze jutro już dziś

Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO znalazło się w prestiżowym gronie 19 organizacji pozarządowych z całej Polski, które od sierpnia będą realizować półroczne zadanie z zakresu pomocy społecznej i ochrony zdrowia. Nasze Stowarzyszenie po raz kolejny wygrało ogólnopolski konkurs dotacyjny Fundacji PZU – „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU”.

Zadanie pod nazwą LEPSZE JUTRO JUŻ DZIŚ będzie realizowane w Parkoszu koło Pilzna na Podkarpaciu. Uczestnicy projektu wezmą udział w regularnych zajęciach terapeutycznych – indywidualnych i grupowych z zakresu terapii zajęciowej, fizjoterapii, integracji sensorycznej, arte i muzykoterapii, treningu umiejętności społecznych. Zadanie przewiduje też organizację warsztatów dla rodziców uczestników, międzypokoleniowej integracyjnej zabawy karnawałowej oraz pleneru malarskiego.

Dzięki otrzymanym środkom Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO będzie mogło zrealizować działania, które przyczynią się do zwiększenia samodzielności i aktywności osób z niepełnosprawnością. Zapewnimy dostęp do profesjonalnej, nowoczesnej i skutecznej terapii, edukacji i rehabilitacji. Zorganizujemy zajęcia edukacyjne oraz interesujące formy aktywizacji.
Partnerem Stowarzyszenia w realizacji zadania będą: Gmina Pilzno, Szkoła Podstawowa w Parkoszu oraz Towarzystwo Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilzneńskiej.

Celem konkursu Fundacji PZU jest zwiększenie samodzielności, sprawności oraz aktywności społecznej osób z niepełną sprawnością, a także wsparcie ich rodzin poprzez innowacyjne formy opieki i aktywizacji w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców. W tegorocznej edycji do Fundacji PZU wpłynęło ponad 70 wniosków. Dotacje przyznano 19 organizacjom, w tym naszej. Projekty oceniała 3-osobowa Komisja Konkursowa złożona z niezależnych ekspertów oraz przedstawiciela Fundacji PZU.

PZU_Fundacja_logo_(wymiary_2000_x_786_pikseli)

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH