Serce na nakrętki

Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO otrzymało dziś metalowe serce na nakrętki. Wykonali je bezpłatnie osadzeni w Zakładzie Karnym w Tarnowie. Materiały na serce ofiarowali zaprzyjaźnieni ze Stowarzyszeniem sponsorzy – Jan Kawa z firmy Tar Stal i Agnieszka Ryś z firmy KOLOR.

Serce stanęło przed budynkiem Przedszkola Mały Książę w Tarnowie przy ul. Jana Kochanowskiego 30. Jest dostępne przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia.

Symbolicznego przekazania serca – w obecności sponsorów i przedstawicieli uczniów Przedszkola – dokonał dyrektor Zakładu Karnego w Tarnowie ppłk Maciej Możdżeń. Pierwsze nakrętki wrzucili uczniowie Przedszkola, którzy również podziękowali za serce.

Akcja zbierania nakrętek to coraz popularniejsza forma niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Jest też zachętą do podejmowania postaw ekologicznych. Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO zbiera nakrętki od wielu lat, by pomagać swoim podopiecznym organizując dla nich bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne, terapeutyczne i edukacyjne. Obecnie z pomocy korzysta ponad 300 dzieci i młodzieży z niepełną sprawnością z Małopolski i Podkarpacia. – Od teraz zbieranie plastikowych nakrętek będzie dla nas łatwiejsze, a niesienie pomocy jeszcze skuteczniejsze. Wszystkim, którzy przyczynili się do wykonania serca, pięknie dziękujemy – mówi Krzysztof Drwal, prezes Zarządu Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH