Oczyszczacz powietrza dla Przedszkola

Nasze Przedszkole otrzymało oczyszczacz powietrza od Marszałka Województwa Małopolskiego. Wszyscy uczniowie poznali funkcje i elementy tego urządzenia.

Filtry znajdujące się w oczyszczaczu okazały się świetnym ćwiczeniem sensorycznym, a wydmuch powietrza dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń. Przedszkolaki poczuły prawdziwy wiatr we włosach.

Poszczególne grupy miały różne pomysły na realizację tematu zanieczyszczeń. W grupie „Lis” dzieci doświadczały polisensorycznie naturalne wskaźniki czystości powietrza – porosty, a za aktywne uczestnictwo w zajęciach otrzymali odznaki: Eko-przedszkolaków. Z kolei dzieci z „Gwiazdy” wybrały się na badawczy spacer, gdzie wacikami dotykały samochodów, drzew czy znaków. Następnie uważnie porównywały swoje wyniki. W grupie „Róża” zagościł wielki fabryczny komin, który buchał zanieczyszczonym powietrzem pod wpływem podmuchu suszarki. Najmłodsza grupa, „Planeta” sprawdzała czym jest powietrze poprzez doświadczenia ze słoikiem, balonem, strzykawką i szklanką wody. Dodatkowo mnóstwo radości wywołało naśladowanie kaszlu i kataru – objawów oddychania nieczystym powietrzem oraz wspólne sadzenie paprotek, które są symbolem wpływu roślin na czystość powietrza.

Na podstawie różnego materiału obrazkowego dzieci wzbogaciły swoją wiedzę przyrodniczą. Ten aktywny dzień zakończyły przestrzenne prace plastyczne, które wspaniale ozdobiły szatnie.

Oczyszczacz powietrza trafił do naszego Przedszkola w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

 

 

 

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH