Zapraszamy na konferencję o autyzmie

Dlaczego autyzm nie jest chorobą? Jak komunikować się z osobami z autyzmem? Gdzie szukać pomocy dla dziecka z takimi zaburzeniami? W jaki sposób zorganizować mu miejsce nauki i zabawy? Jak skutecznie wychowywać „niebieskie dzieci”? Odpowiedzi na te pytania przyniesie konferencja pt. „Życie na niebiesko – zrozumieć autyzm”. Odbędzie się ona w piątek, 15 czerwca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie w godz. 10.00-14.30.

Konferencja jest częścią obchodów Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w subregionie tarnowskim i jest adresowana do wszystkich zainteresowanych, przede wszystkim rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, nauczycieli, wychowawców, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, pracowników socjalnych i studentów kierunków pedagogicznych.

Swoją wiedzą na temat pracy z osobami z autyzmem dzielić się będą specjaliści z Lublina, Warszawy, Krakowa i Tarnowa. O tym, że autyzm nie jest chorobą przekonywać będzie Aleksandra Strojna-Pałamar, pedagog specjalny, pedagog przedszkolny. O procesie diagnostycznym i formach pomocy dla dzieci z autyzmem i ich rodziców mówić będzie Klaudia Wieczorek, psycholog, pedagog przedszkolny. Strategie zapobiegania zrachowaniom trudnym osób z autyzmem przedstawi Magdalena Markowska, psycholog, trener, nauczyciel i terapeuta.

O metodach komunikacji z dzieckiem z autyzmem opowie Agnieszka Madejska, neurologopeda. Trudności i zaburzenia sensoryczne dzieci z autyzmem omówi Magdalena Wójcik, tyflopedagog, pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej. Z kolei o terapii behawioralnej dla dzieci z autyzmem opowie Katarzyna Chrobak, terapeuta behawioralny, pedagog specjalny.

Konferencję organizują: Urząd Miasta Tarnowa, Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. Partnerami konferencji są: Przedszkole „Mały Książę” w Tarnowie, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie i Centrum Integracji Sensorycznej w Tarnowie.

Projekt jest współfinansowany z budżetu miasta Tarnowa.

 

 

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH