Miasto sfinansuje dzieciom zajęcia

Dzieci z zespołem Downa oraz dzieci i młodzież z wadą słuchu mogą liczyć na specjalistyczne bezpłatne zajęcia rehabilitacyjne i terapeutyczne. Warunkiem jest zameldowanie na terenie Tarnowa i posiadanie aktualnej dokumentacji medycznej. Dwa zadania z zakresu zdrowia publicznego będzie realizowało na zlecenie miasta Tarnowa Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO.

Rozpoczął się nabór do obu projektów. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy są prowadzone telefonicznie pod numerem 14 639 09 09.

Uczestnicy projektu dla osób z zespołem Downa mogą liczyć na zajęcia z logopedą, fizjoterapeutą oraz pedagogiem specjalnym. Z kolei dla dzieci z wadą słuchu przygotowano zajęcia z psychologiem, logopedą, fizjoterapeutą i terapeutą integracji sensorycznej. Rodzice otrzymają również zalecenia do pracy z dzieckiem w domu.

Oferta jest skierowana wyłącznie do dzieci zameldowanych na terenie Tarnowa. Przed rozpoczęciem zajęć z projektu należy przedłożyć orzeczenie o niepełnosprawności, a dzieci z wadą słuchu – zaświadczenie lekarskie o konieczności prowadzenia zajęć.

Oba zadania są współfinansowane z budżetu miasta Tarnowa.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH