Centrum już działa

W Tarnowie rozpoczęło działalność Centrum Integracji Sensorycznej. Placówkę przy ul. Jana Kochanowskiego 30 uruchomiło nasze Stowarzyszenie. Celem Centrum jest skuteczna pomoc dzieciom z zaburzeniami, deficytami i niepełną sprawnością.

W skład Centrum wchodzą trzy gabinety integracji sensorycznej, gabinet fizjoterapii, logopedyczny i psychologiczno-pedagogiczny. Wszyscy specjaliści posiadają odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty, a gabinety są wyposażone w najnowocześniejszy atestowany sprzęt. Program terapii jest ustalany indywidualnie dla każdego dziecka. Terapia jest prowadzona „jeden na jeden”, czyli terapeuta pracuje z jednym dzieckiem podczas zajęć. Jest to najlepsze i sprawdzone przez nas rozwiązanie.

Centrum zajmuje się też kompleksową diagnostyką psychologiczną, logopedyczną oraz procesów przetwarzania sensorycznego. Wszystko po to, aby dzieci ze specjalnymi potrzebami nauczyć odpowiednich reakcji adaptacyjnych, właściwych odpowiedzi na bodźce, które błędnie odczytują.

Dla dzieci objętych programem Wczesnego Wspomagania Rozwoju wszystkie zajęcia w Centrum są bezpłatne. Placówka pracuje od poniedziałku do piątku od 10.00 do 18.00. Rejestracja telefoniczna: 14 639 09 09.

 

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH